2012 National Dutch Show
Youth Results


Open Results Youth Results Friday Night Events & Fun Classes Youth Contests AOV Class
Open Winner Pictures Youth Winner Pictures Fur Class Results Sellers Class Pictures

For complete class listings, click here.
For points awarded highest to lowest, click here.

Overall

Award

Name

Ear #

BOB

Erica & Brianna Haas

YOK

BOS

Erica & Brianna Haas

SEXY

Overall Display

Erica & Brianna Haas

 

Best Overall Senior

Erica & Brianna Haas

YOK

Best Overall Junior

Colby & Hunter Seymore

ROGER

Best Fur

Erica & Brianna Haas

BS19

Black

Award

Name

Ear #

BOV

Colby & Hunter Seymore

ROGER

BOSV

Erica & Brianna Haas

SEXY

Best Display

Erica & Brianna Haas

 

Best Senior

Erica & Brianna Haas

SEXY

Best Junior

Colby & Hunter Seymore

ROGER

Best Fur

Marissa Wells

MW52B

Senior Buck Class

Maddy, Anna & Molly Paul

CD405

Senior Doe Class

Erica & Branna Haas

SEXY

Junior Buck Class

Colby & Hunter Seymore

ROGER

Junior Doe Class

Bethany Brown

HBON

Blue

Award

Name

Ear #

BOV

Erica & Brianna Haas

YOK

BOSV

Daulton Lape

1GRQ1

Best Display

Erica & Brianna Haas

 

Best Senior

Erica & Brianna Haas

YOK

Best Junior

Daulton Lape

1GRQ1

Best Fur

Emily Mason

 

Senior Buck Class

Erica & Brianna Haas

YOK

Senior Doe Class

Zach Reep

R41

Junior Buck Class

Erica & Brianna Haas

COOL

Junior Doe Class

Daulton Lape

1GRQ1

Chocolate

Award

Name

Ear #

BOV

Elizabeth Wiltshire

CB49

BOSV

Zoe Koser

KS19

Best Display

Zoe Koser

 

Best Senior

Elizabeth Wiltshire

CB49

Best Junior

Colby & Hunter Seymore

SNIPER

Best Fur

Morgan Doak

 

Senior Buck Class

Zoe Koser

KS19

Senior Doe Class

Elizabeth Wiltshire

CB49

Junior Buck Class

Colby & Hunter Seymore

SNIPER

Junior Doe Class

Zoe Koser

KS26

Gray

Award

Name

Ear #

BOV

Alexa Demland

ARD92

BOSV

Colby & Hunter Seymore

RODNEY

Best Display

Colby & Hunter Seymore

 

Best Senior

Marissa Wells

MW28G

Best Junior

Alexa Demland

ARD92

Best Fur

Quinn & Payton Evans

#QE12

Senior Buck Class

Marissa Wells

MW28G

Senior Doe Class

Austin T. Smith

S2

Junior Buck Class

Colby & Hunter Seymore

RODNEY

Junior Doe Class

Alexa Demland

ARD92

Steel

Award

Name

Ear #

BOV

Marissa Wells

MW35W

BOSV

Marissa Wells

MW52S

Best Display

Marissa Wells

 

Best Senior

Marissa Wells

MW35W

Best Junior

Erica & Brianna Haas

BS19

Best Fur

Erica & Brianna Haas

BS19

Senior Buck Class

Marissa Wells

MW35S

Senior Doe Class

Marissa Wells

MW52S

Junior Buck Class

Erica & Brianna Haas

BS19

Junior Doe Class

Marissa Wells

MW55S

Tortoise

Award

Name

Ear #

BOV

Marissa Wells

MW36T

BOSV

Austin T. Smith

S82

Best Display

Erica & Brianna Haas

 

Best Senior

Erica & Brianna Haas

EH

Best Junior

Marissa Wells

MW36T

Best Fur

Austin Smith

 

Senior Buck Class

Erica & Brianna Haas

EH

Senior Doe Class

Erica & Brianna Haas

L120

Junior Buck Class

Marissa Wells

MW36T

Junior Doe Class

Austin T. Smith

S82




Back to Home Back to Events Back to Top