2014 ARBA Open Class Winners


Open Class Winners Youth Class Winners Sellers Class Back to Events
Open Winners Pictures Youth Winners Pictures Convention Pictures Back to Home

 

778 Shown

Open Awards

Open BOB Dan & Theresa Schwandt #S4100 Gray Jr Buck
Open BOS Gene Knieling #KB113 Black Jr Doe4
Best Overall Display Dan & Theresa Schwandt  
Best Senior Overall Lisa Wittrock #RCL Gray Sr Buck
Best Junior Overall Dan & Theresa Schwandt #S4100 Gray Jr Buck
Best Overall Fur Kevin Hooper #KS496 Steel Jr Doe
     
BOV Black Gene Knieling #KB113 Jr Doe
BOSV Black Jeff, Julie, Bethany Brown #50HB Jr Buck
Best Black Senior Jeff, Julie, Bethany Brown #HB44 Sr Buck
Best Black Junior Gene Knieling #KB113 Jr Doe
1st Black Sr. Buck Jeff, Julie, Bethany Brown #HB44  
1st Black Sr. Doe James Rydell #M23  
1st Black Jr. Buck Jeff, Julie, Bethany Brown #50HB  
1st Black Jr.Doe Gene Knieling #KB113  
Best Black Fur Jeff, Julie, Bethany Brown #2GW9Z Sr Doe
Best Black Display Dan & Theresa Schwandt   2619 points
     
BOV Blue Sue Hill #771Z Sr Buck
BOS Blue Mike O'Connell #O265 Jr Doe
Best Blue Senior Sue Hill #771Z Sr Buck
Best Blue Junior Mike O'Connell #O265 Jr Buck
1st Blue Sr. Buck Sue Hill #771Z  
1st Blue Sr. Doe Kevin Hooper #Kb610  
1st Blue Jr. Buck Kristy Grinold #A8SR  
1st Blue Jr. Doe Mike O'Connell #O265  
Best Blue Fur Rick Lehmann #B342 Jr Doe
Best Blue Display Mike O'Connell 1489 points
     
BOV Chocolate Eric & Sharon Mixdorf #402H Sr Doe
BOSV Chocolate Scott Williamson #TGN Jr Buck
Best Chocolate Senior Eric & Sharon Mixdorf #402H Sr Doe
Best Chocolate Junior Gene Knieling #K33C Jr Buck
1st Chocolate Sr. Buck Nancy Taylor #2B99  
1st Chocolate Sr. Doe Eric & Sharon Mixdorf #402H  
1st Chocolate Jr. Buck Scott Williamson #TGN  
1st Chocolate Jr. Doe Gene Knieling #K33C  
Best Chocolate Fur Debbie Athey #SG47 Sr Buck
Best Chocolate Display Debbie Athey 870 points
     
BOV Tort Todd Biddle #LBRC31 Jr Doe
BOSV Tort Dan & Theresa Schwandt #S494 Jr Buck
Best Tort Senior Harold L. Smith III #HSd265 Sr Doe
Best Tort Junior Todd Biddle #LBRC31 Jr Doe
1st Tort Sr. Buck Tiffany Wayne #TONTO  
1st Tort Sr. Doe Harold Smith III #HSD265  
1st Tort Jr. Buck Dan & Theresa Schwandt #S494  
1st Tort Jr. Doe Todd Biddle #LBRC31  
Best Tort Fur Dan & Theresa Schwandt #S4162 Jr Doe
Best Tort Display Dan & Theresa Schwandt 1756 points
     
BOV Steel Valerie Worzella #VW318 Jr Buck
BOSV Steel Janet Bowers #TD29 Jr Doe
Best Steel Senior McAlister, Emerson, Fletcher Bengtson #MA Sr Buck
Best Steel Junior Valerie Worzella #VW318 Jr Buck
1st Steel Sr. Buck McAlister, Emerson, Fletcher Bengtson #MA  
1st Steel Sr. Doe Linda Gumz #J408  
1st Steel Jr. Buck Valerie Worzella #VW318  
1st Steel Jr. Doe Janet Bowers #TD29  
Best Steel Fur Kevin Hooper #KS496 Jr Doe
Best Steel Display Janet Bowers   1036 points
     
BOV Gray Dan & Theresa Schwandt #S4100 Jr Buck
BOSV Gray Kevin Hooper #KG906 Jr Doe
Best Gray Senior Lisa Wittrock #RCL Sr Buck
Best Gray Junior Dan & Theresa Schwandt #S4100 Jr Buck
1st Gray Sr. Buck Lisa Wittrock #RCL  
1st Gray Sr. Doe Kristy Grinold #H1SR  
1st Gray Jr. Buck Dan & Theresa Schwandt #S4100  
1st Gray Jr. Doe Kevin Hooper #KG906  
Best Gray Fur Lynn & Yvonne Herbert #25LY Jr Doe
Best Gray Display Kevin Hooper 1503 points
     
BOV Chinchilla Wesley Nelson #14N39C Jr Doe
BOSV Chinchilla Wesley Nelson #14N43C Jr Buck
Best Chinchilla Senior Melody Stremkowski #M416 Sr Doe
Best Chinchilla Junior Wesley Nelson #14N39C Jr Doe
1st Chinchilla Sr. Buck Troy & Jill Ihrke #1C114  
1stChinchilla Sr. Doe Melody Stremkowski #M416  
1stChinchilla Jr. Buck Wesley Nelson #14N43C  
1st Chinchilla Jr. Doe Wesley Nelson #14N39C  
Best Chinchilla Fur Melody Stremkowski #M416 Sr Doe
Best Chinchilla Display Wesley Nelson 414 points

Black

For class results on black, click here.


Blue

For class results on blue, click here.


Chocolate

For class results on chocolate, click here.


Tortoise

For class results on tortoise, click here.


Steel

For class results on steel, click here.


Gray

For class results on gray, click here.


Chinchilla

For class results on chinchilla, click here.


 

Fur Class

1.      
2.      
3.      
4.      
5.      
6.      
7.      
8.      
9.      
10.      

 

Back to Top Back to Events Back to Home